בנות השירות

BNOT-SHERUT12-1024x566
בנות השרות הלאומי ממלאות תפקיד חיוני בעבודה היומיומית של העמותה. בזכות סיוען לאופטומטריסטים, לאופטיקאים ולעובדים אחרים, ביכולתנו להגיע לרמת ביצועים מרבית. הודות להן, השרות שלנו נעים יותר וכולם זוכים ליחס אישי. העזרה שלהן מתפרשת על כמה מחלקות:
  • קבלת קהל
בנות השירות הלאומי בודקות את המסמכים הדרושים לקבלת העזרה. מדובר בעבודה ניהולית בעלת אחריות. במסגרת תפקיד זה, הן מתוודעות למהות העמותה ולומדות להכיר ולהתמודד עם מצבם של האנשים שבמצוקה.
reception
  • מחלקת ראיה

הבנות מקבלות את הלקוחות ומלוות אותם לכל אורך התהליך של קבלת המשקפיים. הן מסבירות על חשיבות הראיה והרכבת המשקפיים ללקוחות בכל הגילאים – הן לילדים בגיל בית ספר והן למבוגרים.

העמותה משמשת לבנות השירות הלאומי מקום עבודה המקנה להן כלים שיהיו להן לעזר בהמשך החיים. במהלך שירותן הן רוכשות כלים מקצועיים: הן לומדות לתת שירות ללקוחות, להשתמש בתוכנות מחשב, לנהל מערך שירות טלפוני וכו’.

מזה כשנה וחצי עמותת אופטיקל סנטר מספקת גם עדשות מגע איכותיות במחיר סמלי. בנות השירות הלאומי מדריכות ומלמדות את הפציינטים שלנו כיצד להשתמש בהן ולשמור עליהן.

  • מחלקת מעבדה אופטית

בארץ אין הרבה בתי ספר ללימוד טכנאות מעבדה. עמותת אופטיקל סנטר מאפשרת ללמוד מקצוע מבוקש זה. בנות השרות הלאומי לומדות בצורה תיאורטית ומעשית את המקצוע תחת פיקוח של מנהל המעבדה והאופטומטריסטים המוסמכים של המעבדה.

  • סיוע בביקורים בבתי ספר ובבתי אבות

מדי בוקר צוות העמותה יוצא לבתי ספר שונים כדי לבצע בדיקות. בנות השרות הלאומי מצטרפות לאופטומטריסטים ומסייעות להם בשטח. בכל שנה עמותת אופטיקל סנטר מבקרת בממוצע ב-200 בתי ספר בירושלים.

עמותת אופטיקל סנטר מבקרת גם בבתי אבות בירושלים, בנות השרות הלאומי מתלוות לאופטומטריסטים ולקלינאי התקשורת ומסייעות להם בכל התהליך בשטח. מדי שנה עמותת “אופטיקל סנטר” מבקרת בממוצע ב-15 בתי אבות בירושלים.

  • מחלקת שמיעה

במחלקה זו בנות השירות הלאומי מקבלות את הקהל באהבה ובאמפטיה. הן נותנות הדרכה ומבצעות טיפול ותיקון ראשוני של מכשירי השמיעה. בנוסף לסיוע לפציינטים עם אביזרי השמיעה, הן עוסקות בעבודה ניהולית: ניהול מערכת ממוחשבת וקביעת תורים לביקורים.

הבנות נמצאות שם מתוך מטרה לסייע ולהסביר ללקוחות על חשיבות השמיעה ותרומתה לאיכות חיים גבוהה יותר הן במעגל המשפחתי והן במעגל החברתי.

ouie
  • מחלקת ראיה ירודה

בנות השרות הלאומי מלוות את האופטומטריסט המומחה לראיה ירודה ומסייעות בהדרכות על אביזרי הראיה השונים הנמצאים ב”דירת התצוגה”.  

שירות אזרחי:

עמותת “אופטיקל סנטר” מאפשרת גם לתלמידי ישיבה להשתלב בחיים המקצועיים. ניתנת להם הזדמנות לעבוד במשך שנה בעמותה, ולאחריה הם יכולים לצאת לשוק העבודה.

enfants2

בנות שירות