הבנות שירות

BNOT-SHERUT12-1024x566
בנות השרות הלאומי ממלאות תפקיד חיוני בעבודה היומיומית של העמותה. בזכות סיוען לאופטומטריסטים, לאופטיקאים ולעובדים אחרים, ביכולתנו להגיע לרמת ביצועים מרבית. הודות להן, השרות שלנו נעים יותר וכולם זוכים ליחס אישי.העזרה שלהן מתפרשת על כמה מחלקות:
  • קבלת קהל
בנות השירות הלאומי בודקות את המסמכים הדרושים לקבלת העזרה. מדובר בעבודה ניהולית בעלת אחריות. במסגרת תפקיד זה, הן מתוודעות למהות העמותה ולומדות להכיר ולהתמודד עם מצבם של האנשים שבמצוקה.
reception
  • מחלקת ראיה

הבנות מקבלות את הקהל ומלוות אותו לכל אורך התהליך של קבלת המשקפיים. הן מסבירות על חשיבות הראיה והרכבת המשקפיים לקהל בכל הגילאים – הן לילדים בגיל בית ספר והן למבוגרים.
העמותה משמשת לבנות השירות הלאומי כמקום עבודה המקנה להן כלים שיהיו להן לעזר בהמשך החיים. בנוסף, במהלך תפקידן הן רוכשות מקצוע: הן לומדות לטפל בלקוחות שלצורך העניין הם הפציינטים שלנו, להשתמש בתוכנות מחשב, לנהל שיחה בטלפון וכו’.
מזה שנה וחצי עמותת “אופטיקל סנטר” מספקת גם עדשות מגע איכותיות במחיר סמלי. בנות השירות הלאומי מדריכות ומלמדות את הפציינטים שלנו כיצד להשתמש בהן ולשמור עליהן.

  • מחלקת מעבדה אופטית

בארץ כמעט שאין בתי ספר ללימוד טכנאות מעבדה. עמותת “אופטיקל סנטר” מעניקה את האפשרות ללמוד מקצוע מבוקש זה. בנות השרות הלאומי לומדות בצורה תיאורטית וממשית את המקצוע תחת פיקוח של מנהל המעבדה והאופטומטריסטים המוסמכים של המעבדה.

  • סיוע בביקורים בבתי ספר ובבתי אבות

מדי בוקר אנשי העמותה נוסעים לבית ספר אחר כדי לבצע בדיקות. בנות השרות הלאומי מצטרפות לאופטומטריסטים ומסייעות להם בשטח. בכל שנה עמותת “אופטיקל סנטר” מבקרת בממוצע ב-200 בתי ספר בירושלים.
עמותת “משכן הראיה” מבקרת גם בבתי אבות בירושלים. בנות השרות הלאומי מתלוות לאופטומטריסטים ועוזרות להם בכל התהליך בשטח. מדי שנה עמותת “אופטיקל סנטר” מבקרת בממוצע ב-15 בתי אבות בירושלים.

  • מחלקת שמיעה

במחלקה זו בנות השירות הלאומי שלנו מקבלות את הקהל באהבה ובהבנה. הן מעניקות הדרכה ומטפלות בתיקונים הראשונים של המכשירים. בנוסף לסיוע לפציינטים המקבלים את אביזרי השמיעה, מדובר כאן גם בעבודה ניהולית: הכנסת פרטים למערכת וקביעת תורים לביקורים.
הבנות נמצאות שם מתוך כוונה להסביר לאנשים על חשיבות השמיעה לחיים עצמאיים יותר הן במעגל המשפחתי והן במעגל החברתי.

ouie
  • מחלקת ראיה ירודה

בנות השרות הלאומי מלוות את האופטומטריסט המומחה לראיה ירודה ומסייעות בהדרכות על אביזרי הראיה השונים הנמצאים ב”דירת התצוגה” ובהתאמת מכשירי השמיעה לפציינטים.שירות אזרחי:

עמותת “אופטיקל סנטר” מאפשרת גם לתלמידי ישיבה להשתלב בחיים המקצועיים: ניתנת להם הזדמנות לעבוד במשך שנה בעמותה שלאחריה הם יכולים לצאת לשוק העבודה.

enfants2

בנות שירות